روابط عمومی ۰۹۰۲۲۰۰۷۸۷۰ پاسخگویی از ساعت ۸ الی ۲۰

سرگرمی در قطار

سرگرمی در قطار

سرگرمی در قطار


یکی از لذتبخش ترین خاطرات کودکی برای همه ما ، سفر با قطاراست .شاید تنها عیبی که میتوان برای سفربا این وسیله نقلیه به نسبت هواپیما نام برد طولانی بودن مدت زمان سفراست که میتوانید با برنامه‌ریزی درست مسیر را به راحتی سپری کنید.در ادامه چند نکته برای داشتن سفری خوشایند با قطار را یادآوری میکنیم.
خوراکی به عنوان سرگرمی
یکی از سرگرمی‌های همه سفرها خوردن غذا و تنقلات است، شما می‌توانید خوراکی‌هایی که دوست دارید را با خود به داخل قطار ببرید و تا زمان رسیدن به مقصد با لذت خوردن آنها سرگرم باشید. البته دقت داشته باشید که اگر در کوپه ‌تان مسافران غریبه حضور دارند، خوراکی‌هایی همراه نداشته باشید که موقع خوردن سر و صدای زیادی ایجاد کند و بوی زیادی هم داشته باشد تا آن‌ها را آزار ندهید. 
کمی قدم بزنید
در طول زمان رسیدن به مقصد مدام خود را در کوپه محبوس نکنید، از کوپه بیرون بروید و در واگن‌های قطار قدمی بزنید، از مناظر طبیعی بین راه دیدن کنید و لذت ببرید. این کار هم حال و هوای شما را عوض می‌کند و هم برای سلامتی‌تان مفید است. نشستن طولانی مدت گردش خون را در بدن کند می‌کند و پاهایتان خسته می‌شود. البته باز هم باید حواس‌تان به هم سفرهایی که در کوپه با شما هستند، باشد؛ رفت و آمد شما قرار نیست از حوصله آن‌ها خارج و باعث آزار و اذیت آن‌ها شود.
تماشای مناظر مسیر
وقتی وارد کوپه شدید، سعی کنید پرده های پنجره کوپه را کنار بزنید. این موضوع به شما کمک می‌کند هر وقت که حوصله‌تان سر رفت نگاهی به بیرون بیندازید و از تماشای مناظر لذت ببرید.
کوپه‌ خصوصی
اگر با دوستان و فامیل قصد سفر دسته جمعی دارید و وسیله نقلیه خود را برای رسیدن به مقصد، قطار انتخاب کرده‌اید، حتی اگر تعداد نفرات‌تان کم‌تر از ظرفیت کوپه است، پیشنهاد می‌کنیم، گزینه کوپه دربست را انتخاب کنید تا بتوانید فضایی اختصاصی برای خود داشته باشید. در این صورت دست‌تان برای سرگرم کردن خودتان تا مقصد باز است و می‌توانید از مسیر لذت کافی ببرید. دربست کردن کوپه نیازمند پرداخت هزینه بیش‌تر است ولی مطمئن باشید اینطوری بیش‌تر به شما خوش خواهد گذشت. اگر کوپه دربست در اختیار دارید، بازی‌های گروهی با خود ببرید و تا زمان رسیدن به مقصد هر وقت حوصله‌تان سر رفت می‌توانید شروع به بازی کنید.
و اما شارژرها
از شارژ بودن موبایل‌تان مطمئن شوید؛ البته که در قطارهای امروزی شما به پریز برق دسترسی دارید و این امکان برای شما فراهم است، اما شاید در زمانی که شما به پریز برق احتیاج دارید، نفر دیگری قبل از شما سراغ آن رفته باشد. این موضوع که امروزه گوشی همراه یکی از وسایل سرگرمی برای همه ماست، انکار ناپذیر است؛ پس حواس‌تان به این وسیله سرگرمی برای مواقع لزوم باشد. اگر اهل دیدن فیلم هستید، قبل از حرکت با قطار فیلم مورد علاقه‌تان یا فیلم جدیدی را روی گوشی هوشمند یا تبلت خود بریزید تا در قطار آن را تماشا کنید. هدفون و هندزفری را فراموش نکنید، فیلم نگاه کردن با صدای بلند، آن هم در حضور بقیه مسافران، شدنی نیست. اگر اهل گوشی و ابزارهای الکترونیکی نیستید، یک کتاب برای خود بردارید تا در زمانی که کاری ندارید و زمان‌تان بیهوده می‌گذرد، سراغ آن بروید و با خواندن کتاب یا مجله خود را سرگرم کنید.
سخن پایانی 
نه تنها در سفر بلکه در هر کار دیگری، سعی کنید قبل از هر چیز اطلاعات به دست بیاورید. با داشتن اطلاعات و آگاهی، برنامه‌ریزی بهتری هم خواهید داشت. مثلا اگر هنگام خرید بلیط قطار بدانید قطارتان چه نوع سرگرمی‌هایی دارد، بتوانید اوقات فراغتتان را بر اساس آنها تنظیم کنید.
اگر روابط اجتماعی خوبی دارید و اهل معاشرت با افراد غریبه هستید، می‌توانید از این اخلاق‌تان برای سرگرم شدن در قطار استفاده کنید. با هم سفران‌تان گرم بگیرید، با آن‌ها صحبت کنید و گپ بزنید. معاشرت با افراد جدید هم به شما برای گذراندن زمان کمک می‌کند و هم شما را به دنیایی جدید می‌برد. در این معاشرت حواس‌تان باشد که اطلاعات شخصی و محرمانه زندگی‌تان را فاش نکنید، یادتان باشد که شما همسفر خود را به خوبی نمی‌شناسید و این موضوع ممکن است بعدا دردسر شود.
اگر هم فرد خوش خوابی هستید، احتمالا بهترین سرگرمی برای شما خوابیدن است. در قطار شما می‌توانید به راحتی از ابتدای سفر صندلی خود را به تخت تبدیل کنید و بخوابید. با همین کارها و برنامه ریزی‌های کوچک، زمان شاید طولانی سفر با قطار برای شما کم خواهد شد.

 

کارت تخفیف برای تفریحات جزیره کیش

0 نظر

ارسال دیدگاه

ورود

اکانت ندارید؟ ثبت نام

رمز جدید برای شما پیامک خواهد شد